תמונת מוצר של E‏ 15 מ"מ F1.4 G
מבט משמאל על E 15 מ"מ F1.4 G
מבט מלמעלה על E‏ 15 מ"מ F1.4 G
מבט מימין על E‏ 15 מ"מ F1.4 G
תצוגה של E‏ 15 מ"מ F1.4 G המחובר ל-Alpha 6600
תצוגה של E‏ 15 מ"מ F1.4 G המחובר ל-Alpha 6400
עיבוד נפלא ובוקה בעדשת F1.4 G רחבה

עם עיבוד מהמם של עדשת G Lens ובוקה F1.4 מלא הבעה, עדשת פריים עם זווית רחבה זו של 15 מ"מ (שווה ערך ל-Full-Frame של 35 מ"מ: 22.5 מ"מ) עבור גופי APS-C יכולה לספק פרספקטיבות דינמיות. לא משנה אם מדובר בצילום תמונות סטילס או סרטים, תפעול וביצועי AF מצוינים משתלבים בניידות קומפקטית וקלת משקל, לרב-תכליתיות רב-ממדית.

יופי ועומק בעדשת F1.4 G רחבה

צפה בסרטון

תמונות לוגו של APS-C E-mount

יחד עם מצלמות α E-mount של Sony, העדשות מסוג APS-C E-mount מספקות ביצועים של מצלמה גדולה.

גלריית תמונות E‏ 15 מ"מ F1.4 G
תמונה של תצורת סלעים בחוף
רזולוציית G Lens פוקחת עיניים מצמצם מלא

עיצוב אופטי חדשני הכולל שלושה אלמנטים אספריים מתקן ביעילות עקמומיות שדה ועיוות, ומשיג רזולוציה יוצאת מן הכלל בכל שדה הראייה של העדשה ברוחב 15 מ"מ, אפילו בצמצם F1.4 מלא. אלמנט אחד של זכוכית ED (פיזור נמוך) ואלמנט אחד של זכוכית פיזור נמוך במיוחד מבטלים עוד יותר את העיוות הכרומטי ומפחיתים ביעילות שוליים סגולים בהיקף.

תמונה של פרחים צהובים
בוקה עוצר נשימה ב-F1.4

צמצם F1.4 הגדול של עדשה זו מאפשר להפיק בוקה יפהפה המוגבר בעזרת עיוות ספרי בשליטה מדויקת וצמצם מעגלי עם שבעה להבים. מיקוד מינימלי של 0.17 מטר והגדלה מקסימלית של 0.15x‏ מאפשרים להתקרב לנושא הצילום ולהפיק בוקה עמוק ברקע. יכולת מדהימה של צילום תקריב היא יתרון לסרטים וגם לתמונות סטילס.

תמונה של אדם הנושא מצלמה ביד
קומפקטית וקלת משקל, לחופש חדש בצילום

הגודל הקטן והמשקל הנמוך של עדשה זו הופכים אותה להתאמה המושלמת לגופי מצלמה קומפקטיים של APS-C. עיצוב שממקסם את היתרונות של אלמנטים אספריים והמרחק הקצר ללא מראה בין גב העדשה לחיישן מספקים ביצועים מהממים בעדשה שגודלה הוא ‎66.6 x 69.5 מ"מ בלבד (‎2-5/8 x 2-3/4 אינץ') ומשקלה 219 גרם (7.8 אונקיות) בלבד. בחירה מצוינת עבור צילום בזווית רחבה של נופים, ארכיטקטורה, חללים פנימיים ותצלומי בזק באופן כללי.

איור של מנועים לינאריים
AF מתקדם מממש את פוטנציאל המהירות המלא של גופים

שני מנועים לינאריים מעניקים לעדשה זו עם צמצם גדול AF מדויק ומהיר בצורה מרשימה, וביצועי מעקב לתמונות סטילס ולסרטים. מהירות התגובה של ה-AF והמעקב היא כה גבוהה, עד כי ניתן לממש במלואו את פוטנציאל המהירות המלא של הגוף שבו נעשה שימוש, כך שאפשר יהיה לצלם בצורה אמינה אפילו נושאי צילום שנעים במהירות או באופן בלתי צפוי.

כלי משמעותי לצלמי סרטים

עם מנגנון מיקוד פנימי ששומר על אורך כולל קבוע של העדשה בזמן התמקדות, העדשה הזו קלה לשימוש במגוון רחב יותר של מצבים. מרכז כובד קבוע פירושו גם שאיזון הגימבל הוא קל יותר. הגודל הקטן והמשקל הנמוך של העדשה מעניקים גם יתרונות חשובים בשימוש. עיצוב אופטי מתקדם מקטין את נשימת המיקוד ומפחית תזוזות לא רצויות בזווית הצפייה בסרטים.

תמונות מוצר של E‏ 15 מ"מ F1.4 G, מימין ומשמאל
תפעול ומהימנות מצוינים

טבעת המיקוד מתאפיינת בתכונה 'מיקוד ידני עם תגובה לינארית' למיקוד ידני ישיר המגיב כמו מיקוד מכני. יש גם טבעת צמצם עם מתג הפעלה/כיבוי של תחנות לחיצה לשליטה אינטואיטיבית בצמצם, כפתור החזקת מיקוד ומתג מצבי מיקוד לרב-תכליתיות בשליטה בהוספת מיקוד. כדי להבטיח מהימנות מרבית בתנאי חוץ מאתגרים, עדשה קשיחה זו היא בעלת עיצוב העמיד באבק ובלחות.

איור של תצורת עדשה
תצורת עדשה 

עיצוב מושלם של עדשת G Lens של Sony מדגיש איזון עדין בין רזולוציה גבוהה לבוקה נפלא ברקע שיכול לשפר את חזון האמן.

[1] עדשה אספרית  [2] זכוכית עם פיזור נמוך במיוחד  [3] זכוכית עם פיזור נמוך (ED)

פונקציית העברת המודולציה של SEL15F14G
תרשים MTF 

MTF (Modulation Transfer Function)‎ מתאר את המידה שבה עדשה יכולה לשכפל פרטים עדינים, מה שנמדד כמידת הניגודיות שניתן להשיג בין קווים בעלי מרווחים עדינים.

[1] ניגודיות (%)  [2] מרחק מהמרכז האופטי של עדשה (מ"מ)  [3] צמצם מרבי  [4] צמצם F8‏  [5] תדר מרחבי  [6] 10 צמדי שורות / מ"מ  [7] 30 צמדי שורות / מ"מ  [8] ערכים רדיאליים  [9] ערכים משיקים

תמונת תקריב של מצלמת ILME-FX6 המשמשת לצילום סרט
יתרונות העדשות של Sony לצילום וידאו

למד מהם ארבעת היתרונות הייחודיים של השימוש בעדשת חיבור E של Sony לצילום וידאו. השילוב של העדשות והמצלמות של Sony ישפר את חוויית יצירת הווידאו.

בקרות עדשה
תמונות מוצר של E‏ 15 מ"מ F1.4 G, צד שמאל.

[1] טבעת מיקוד  [2] טבעת צמצם  [3]  אינדקס צמצם  [4] מתג מצבי המיקוד  [5] כפתור החזקת מיקוד

תמונות מוצר של E‏ 15 מ"מ F1.4 G, צד ימין

 [6] מתג לחיצה על צמצם 

תאימות ל-E‏ 15 מ"מ F1.4 G

לחץ על הקישור להלן לקבלת פרטים על תאימות עדשה/גוף.

יתכן שיהיה צורך לבצע עדכון תוכנה של חלק מגופי המצלמה בשביל לקבל פונקציונליות מלאה.

מפרטים ותכונות

  • רזולוציית G Lens פוקחת עיניים מצמצם מלא

  • בוקה עוצר נשימה ב-F1.4

  • קומפקטית וקלת משקל, לחופש חדש בצילום

  • AF מתקדם מממש את פוטנציאל המהירות המלא של גופים

  • עיצוב עמיד באבק ובלחות

מרחק מיקוד מינימלי
0.20 מ' (AF)‏, 0.17 מ' (MF)‏ (0.66 רגל (AF)‏, 0.56 רגל (MF))
יחס הגדלה מקסימלי (X)
0.12 (AF),‏ 0.15 (MF)
קוטר פילטר (מ"מ)
55
משקל
219 גרם (7.8 אונקיות)
Sony מחויבת לספק מוצרים, שירותים ותוכן שמאפשרים ליהנות מחוויות שימוש איכותיות, אך אנו מחויבים גם להתקדם לקראת יעד של טביעת רגל אקולוגית אפסית במסגרת כל תחומי הפעילות העסקית שלנו. מידע נוסף על Sony והסביבה