מבט משמאל על העדשה
מבט משמאל על העדשה
מבט מימין על העדשה
מבט מימין על העדשה
מבט מלפנים על העדשה עם חיבור של ILCE-7M4
מבט מלפנים על העדשה עם ILME-FX3 ומיקרופון ECM-XM1 מחובר
קלילה, עם זום חשמלי מגוון בזווית רחבה

המומחיות הנרחבת של Sony מציעה לך את עדשת הזום החשמלי הקלה ביותר בעולם בזווית רחבה מסוג Full-frame עם צמצם F4, ומספקת ליוצרי תוכן בימינו תמונות, יכולת הבעה ושליטה משופרות. מערכת זום חשמלי חדשה בעדשה קומפקטית מתאימה לצוותים קטנים או לצילומי סולו. היא אידאלית גם לצילום תמונות סטילס, עם עיבוד יפהפה של עדשת G Lens‏TM וביצועי מיקוד אוטומטי מצוינים.

עדשת FE PZ ‏16-35 מ"מ F4 G
גלריית תמונות FE PZ ‏16-35 מ"מ F4 G‏
דיוקן אישה באיכות גבוהה
איכות תמונה משופרת

העדשה הקומפקטית והקלילה הזו, עם הזום החשמלי, מסוג Full-frame עם צמצם F4 קבוע מספקת איכות תמונה משובחת של עדשת G Lens. היא כוללת שני רכיבי AA (אספרי מתקדם), רכיב Super ED (פיזור נמוך במיוחד) ורכיב ED כדי למנוע בצורה יעילה עיוותים. צמצם מעגלי ועיוות ספרי מבוקר משפרים את איכות בוקה, ואילו מיקוד מינימלי של 0.24 מ' מאפשר תקריבים מרהיבים.

עוצב לצילומי סרטים מלוטשים

בנוסף לזום חשמלי חלק ומגוון, עדשה קומפקטית מרשימה זו ממזערת שינויים צורמים בזווית הצפייה שעלולים להתרחש בזמן מיקוד או זום כדי שתהיה אפשרות לצלם קטעי וידאו יציבים ובאיכות גבוהה לסרטים. הפעלת המיקוד, הזום והצמצם גם שקטה מאוד ומפחיתה באופן משמעותי רעשים ורטט שעלולים להפריע להקלטת הסרט.

תמונה שצולמה עם SELP1635G מחובר ל-FX3 עם מיקרופון ECM-XM1
זום חשמלי חלק עם תגובה מהירה

מערכת זום חשמלי חדשה מונעת על-ידי 4 מנועי XD ליניאריים בפעם הראשונה בעדשת α מספקת שליטה חלקה עם מיידיות של זום ידני. גם הסיבוב העדין ביותר של טבעת הזום מזוהה במדויק ומומר באופן מיידי להפעלת זום. ידית זום משתנה ללא הרף מאפשרת לבצע מיקודי זום איטיים במיוחד במהירות קבועה וניתן לשלוט בזום מרחוק בזמן שהמצלמה מורכבת על התקן Gimbal‏.

איור של מנועי XD ליניאריים למערכת מיקוד אוטומטי
מנועים ליניאריים מסוג XD מספקים מיקוד אוטומטי מרהיב

שני מנועים ליניאריים מסוג XD (דינמי מתקדם) מפיקים מיקוד אוטומטי מהיר, שקט, עם רמת רטט נמוכה ובמקביל שומרים על ממדי עדשה קומפקטיים. מיקוד אוטומטי מהיר ובלתי נלאה יכול לעקוב אחר נושאים בצורה חלקה במקביל לצילום בקצב רענון פריימים גבוה. עם גוף תואם ניתן לשמור על מיקוד מדויק במקביל לצילום רציף של תמונות סטילס במהירות של עד 30 פריימים בשניה. המעקב אחר נושאים מבוצע בצורה חלקה גם במהלך זום.

תמונת מוצר המציגה טבעת מיקוד, טבעת זום וטבעת צמצם
בקרה עם שלוש טבעות: זום, מיקוד וצמצם

טבעות זום, מיקוד וצמצם בלתי תלויות בעדשה קומפקטית זו מציעות שליטה אינטואיטיבית וגמישה בפן היצירתי. בקרת זום בעלת כושר תגובה הנה חיונית ביותר בסרטים ו-MF עם תגובה ליניארית מבטיח שטבעת המיקוד תגיב בצורה ישירה לתנועות כוונון עדינות. טבעת הצמצם כוללת מתג לחיצה על צמצם שמאפשר כיבוי של תחנות הלחיצה כאשר נדרש כוונון צמצם חלק וללא הפרעות.
[1] טבעת מיקוד  [2] טבעת זום  [3] טבעת צמצם

תמונה שמצולמת באמצעות התקן Gimbal
עתיר תכונות ועם זאת קליל בצורה יוצאת דופן

על אף שעדשה קומפקטית זו בזווית רחבה שוקלת 353 גר' בלבד, היא אינה מתפשרת בשום צורה על הפונקציונליות או הביצועים. האורך שלה ממשיך להיות קבוע במהלך המיקוד והזום לאיזון ולטיפול מיטבי, מה שהופך אותה לאידאלית גם לצילום סרטים כשהיא מותקנת על התקני Gimbal. ניידות מרשימה ועיצוב עמיד באבק/לחות הופכים אותה לבחירה נהדרת כמעט לכל נושא או מצב.

תמונת תקריב של מצלמת ILME-FX6 המשמשת לצילום סרט
יתרונות העדשות של Sony לצילום וידאו

למד מהם ארבעת היתרונות הייחודיים של השימוש בעדשת חיבור E של Sony לצילום וידאו. השילוב של העדשות והמצלמות של Sony ישפר את חוויית יצירת הווידאו.

איור של מבנה עדשה
תצורת עדשה

עיצוב מושלם של עדשת G Lens של Sony מדגיש איזון עדין בין רזולוציה גבוהה לבוקה נפלא ברקע שיכול לשפר את חזון האמן.
[1] עדשה אספרית מתקדמת (עדשת AA)  [2] עדשה אספרית  [3]  עדשה אספרית מסוג ED (פיזור נמוך במיוחד)  [4] זכוכית עם פיזור נמוך במיוחד  [5] זכוכית ED (פיזור נמוך במיוחד)

פונקציית העברת המודולציה של SELP1635G
תרשים MTF

MTF (Modulation Transfer Function)‎ מתאר את המידה שבה עדשה יכולה לשכפל פרטים עדינים, מה שנמדד כמידת הניגודיות שניתן להשיג בין קווים בעלי מרווחים עדינים.
[1] ניגודיות (%)  [2] מרחק מהמרכז האופטי של עדשה (מ"מ)  [3] ב-16 מ"מ / צמצם מרבי  [4] ב-16 מ"מ / צמצם F8  [5] ב-35 מ"מ / צמצם מרבי  [6] ב-35 מ"מ / צמצם F8 [7] תדר מרחבי  [8] 10 צמדי שורות / מ"מ  [9] 30 צמדי שורות / מ"מ  [10] ערכים רדיאליים  [11] ערכים משיקים

בקרות עדשה

1. טבעת מיקוד / 2. ידית זום / 3. טבעת צמצם / 4. טבעת זום / 5. כפתור החזקת מיקוד / 6. מתג מצבי המיקוד / 7. אינדקס צמצם / 8. נעילת תריס / 9. מתג לנעילת צמצם

תאימות לעדשת FE PZ ‏16-35 מ"מ F4 G

לחץ על הקישור להלן לקבלת פרטים על תאימות עדשה/גוף.

מפרטים ותכונות

  • עדשת G קלילה עם זום חשמלי מגוון בזווית רחבה

  • שני רכיבי AA, רכיב אספרי רגיל ורכיב אספרי ED לרזולוציה גבוהה באזור התמונה

  • שני מנועי XD לינאריים מציעים כוח דחף גבוה למיקוד אוטומטי מהיר, שקט, עם רמת רטט נמוכה

  • מערכת זום חדשה מופעלת על-ידי ארבעה מנועי XD לינאריים מציעה שליטה חלקה ותגובה מיידית

  • בקרה של שלוש טבעות (זום, מיקוד וצמצם) ותכונות אחרות תומכות בצורכי צילום מקצועיים

מרחק מיקוד מינימלי
‎0.28-0.24 מ'
יחס הגדלה מקסימלי (X)
0.23
קוטר פילטר (מ"מ)
72
משקל
353 גר'
Sony מחויבת לספק מוצרים, שירותים ותוכן שמאפשרים ליהנות מחוויות שימוש איכותיות, אך אנו מחויבים גם להתקדם לקראת יעד של טביעת רגל אקולוגית אפסית במסגרת כל תחומי הפעילות העסקית שלנו. מידע נוסף על Sony והסביבה