FX3

חוויה קולנועית עם חופש חדש

מצלמת FX3 Cinema Line של Sony מאפשרת ליוצרי תוכן מלאי תשוקה לממש את החזון שלהם. יכולת הביטוי הקולנועית משולבת עם ביצועים אמינים ותפעול חלק כדי לספק את הצרכים של הקהילה היצירתית של ימינו. מכיוון שהיא קומפקטית וקלת משקל, נוח לשאת אותה ולהשתמש בה. 

הלוגו של הפרס הזוכה בתחרות Best of the Best של Reddot לשנת 2022
הלוגו של פרס iF Gold Award לשנת 2022
גלה את העולם של קולנוע מקצועי
תמונה לדוגמה
עומדים לשירותה של יכולת הביטוי הקולנועית
תמונה לדוגמה
נועדה לצילום סולו נוח
תמונה לדוגמה
יכולות הרחבה ותפעול עבור יוצרי תוכן
עומדים לשירותה של יכולת הביטוי הקולנועית
צילום תמונה Full-Frame גם בתאורה חלשה

חיישן התמונה Full-Frame של ה-FX3, בשילוב עם טכניקות חדשניות לקליטת אור, מאפשרים לצלם תמונות חדות שניתן יהיה להשתמש בהן אחר כך, גם בתאורה חלשה. ניתן להגדיל את רגישות ה-ISO הרגילה של 80-102400 עד לרמה של 409600. 

טווח דינמי רחב - ביטוי יצירתי עוד יותר רחב

ה-FX3 מספקת טווח דינמי יוצא דופן של מעל 15 תחנות כדי להתמודד עם מגוון הגדרות, החל מחדרים מוארים היטב וצילום בחוץ בצהרי היום ועד צילומים בבקרים ובערבים. תוכל ללכוד כל ניואנס, ולקבל חופש קולנועי חסר תקדים בעיבוד צבע.

אפקט בוקה מרהיב ויצירתיות Full-Frame

צלם את הסצנה ברזולוציית 4K קולנועית, עם עומק השדה הרדוד, אפקט הבוקה המרהיב והחופש הקולנועי שחיישן Full-Frame מאפשר.

מדע הצבעים הקולנועי של S-Cinetone™‎

צבע S-Cinetone, שפותח עבור מצלמת FX9 הידועה של Sony, הוא מראה ברירת המחדל של ה-FX3 עבור ביטוי קולנועי. הוא מותאם באופן מדויק לדרישות של יוצרי תוכן בימינו, עם צבעים עשירים וגווני עור טבעיים שתואמים למצלמות אחרות מסדרת Cinema Line ללא עיבוד. 

4K 120fps‏ כשכל מסגרת נמצאת במיקוד 

ניתן לצלם תמונות באיכות 4K גם בקצב רענון פריימים מהיר, הודות לרמת הדיוק הגבוהה של המיקוד האוטומטי וליכולת הקריאה במהירות גבוהה של ה-FX3. מצב 'מהיר ואיטי' (S&Q) מספק שליטה מלאה בקצב רענון הפריימים של הצילום, שמאפשרת רצפי תנועה יפהפיים בהילוך איטי של 5x (עם פלט של 24p). 

תמונה לדוגמה
הקלטת S-Log3 ו-HDR של 10 סיביות מאפשרת מדרגיות חלקה

עקומת גאמה S-Log3 וסולם הצבעים S-Gamut3.Cine מאפשרים לצלם עם שחזור צבע ברמה גבוהה על-פני טווח דינמי רחב, ומקלים על התאמת קטעי וידאו עם תמונות ממצלמות Cinema Line אחרות במהלך הפוסט-פרודקשן. בנוסף, פרופיל תמונה HLG (Hybrid Log-Gamma) HDR מאפשר הפעלת HDR ‏(HLG) ישירה בטלוויזיות תואמות ללא פוסט-פרודקשן. 

פלט RAW HDMI של 16 סיביות 

לזרימות עבודה תובעניות לאחר הצילום, פלט RAW של 16 סיביות זמין דרך חיבור HDMI לאמצעי הקלטה חיצוניים תואמים, בעוד קובצי XAVC HS 4K, ‏XAVC S 4K או XAVC S-I 4K וקובצי פרוקסי נשמרים באופן סימולטני במצלמה. הרזולוציה של פלט וידאו RAW היא 4264‎ x 2408 [16:9], והיא גבוהה מרזולוציית DCI-4K‏.

תמונה של התקנת צג של ספק חיצוני על מצלמת FX3
תמונות של מבני הקבצים של דחיסת All-intra‏, Long GOP ו-Group of Picture
תוכל ליהנות מפרטים עשירים וצבעים נאמנים למציאות

ה-FX3 מסוגלת לבצע הקלטה פנימית באיכות 4K, עם עומק צבעים של 10 סיביות ודגימת צבעים של 4:2:2 עם דחיסת All Intra בנוסף לדחיסת Long-GOP. זה מאפשר לקחת את עיבוד הצבעים רחוק יותר ועדיין לשמור על המדרגיות הטבעית - חופש אמיתי בעריכה.   

[1] All-Intra (All-I)   [2]‏ Long-GOP   [3] ‏Group of Picture 

נועדה לצילום סולו נוח
מיקוד אוטומטי אמין ומדיוק

המיקוד האוטומטי בשטח רחב עם מעקב חכם משתמש בזיהוי פאזה במישור מוקד לצורך מעקב צמוד אחר נושאים על-פני כמעט כל המסגרת. מערכת המיקוד האוטומטי ההיברידי המהיר מספקת מיקוד מדויק גם בעת צילום בעומק שדה רדוד ובקצב רענון מסגרות מהיר של 120p באיכות 4K (QFHD)‏

מעקב מתוחכם של מיקוד אוטומטי למיקוד יציב

תכונות מעקב מתוחכמות דואגות שהנושא יהיה תמיד במיקוד, כדי שתוכל להתרכז בקומפוזיציה. מיקוד אוטומטי בעין בזמן אמת מבטיח מיקוד מדויק בפנים ובעיניים, בעוד אלגוריתמי זיהוי הנושא של Sony, שמבוססים על בינה מלאכותית, מפעילים מעקב בזמן אמת. 

מעברים חלקים ובקרת מיקוד במגע 

ה-FX3 כוללת שבע הגדרות של מהירות מעברים של מיקוד אוט', שמאפשרות לבצע שינוי הדרגתי של מיקוד בין נושאים, וחמש הגדרות של רגישות מעבר בין נושאים של מיקוד אוט', שמאפשרות למשתמש לקבוע באיזו קלות המיקוד האוט' ישתנה או יישאר על הנושא הנעול. ניתן גם לבחור את הנושא שעליו רוצים להתמקד על-ידי נגיעה פשוטה במסך ה-LCD. 

יתרונות העדשות של Sony לצילום וידאו

למד מהם ארבעת היתרונות הייחודיים של השימוש בעדשת חיבור E של Sony לצילום וידאו. השילוב של העדשות והמצלמות של Sony ישפר את חוויית יצירת הווידאו.

ביצועים בעלי ניידות גבוהה בכל מקום

ה-FX3 הקומפקטית וקלת המשקל נועדה לאפשר ניידות גבוהה. הידית המצורפת וחורי התקנת האביזרים נטולי האומים מאפשרים התקנה מהירה, צילום חלק ואריזה מהירה וקומפקטית. הגוף הראשי והכיסויים עשויים מסגסוגת מגנזיום קלת משקל כדי לשפר את העמידות והביצועים גם בסביבות מאתגרות.

תמונה של מבנה המצלמה עם חלקי המגנזיום
תמונה של ידית ה-XLR של ה-FX3
ידית XLR שניתן לחבר 

ניתן לחבר ידית שמצוידת במתאם XLR עם שני מסופי XLR בגודל מלא ל-Multi Interface (MI) Shoe שבמצלמה כדי להשיג עבודת מצלמה נוחה ויציבה יותר במצבי צילום קשים, כגון צילומים בתנוחה נמוכה. 

ייצוב תמונה בתוך המצלמה 

מצב 'פעיל' הוא מערכת ייצוב תמונה אופטית מובנית של 5 צירים שמספקת ייצוב משופר לצילום סרטים. כדי לשמור על איכות התמונה, חיישן הגירוסקופ מודד במדויק את טלטול המצלמה ומספק פיצוי אופטי. זה מאפשר צילום וידאו יציב גם במהלך צילום ביד ללא שימוש ב-gimbal, וכן במהלך צילום בהליכה וצילום ברזולוציית 4K. 

[1, 2] טלטול זוויתי (עלרוד וסבסוב) [3, 4] שינויים בצירים (צירי X ו-Y), [5] טלטול סיבובי (גלגול על ציר Z)

תמונה של המבנה של מערכת ייצוב התמונה האופטית המובנית בעלת 5 הצירים
תמונה של עריכה עם Catalyst במחשב
ייצוב תמונה ועריכה קלה יותר באמצעות Catalyst

מטה-נתונים שנוגעים לרעידות של המצלמה מתועדים על-ידי הגירוסקופ המובנה, ומאפשרים להחליק ולייצב צילום שבוצע ביד בשלב הפוסט-פרודקשן. בעזרת יישום שולחן העבודה Catalyst Browse / Catalyst Prepare של Sony ניתן לאזן בקלות בין פיצוי אוטומטי על רעידות ובין רמות החיתוך של התמונה. Catalyst יכול גם להשתמש באופן יעיל בנתונים מתועדים על סיבוב המצלמה. 

יכולות הרחבה ותפעול עבור יוצרי תוכן
נורות חיווי קדמיות ואחוריות 

נורות חיווי בצד הקדמי והאחורי של ה-FX3 מציינות אם המצלמה מקליטה או לא בכל רגע נתון. גם מי שמפעיל את המצלמה וגם מי שמציג מול המצלמה יכולים לראות אותן בבירור.

צג מגע LCD עם זווית משתנה

מסך המגע LCD מסוג 3.0 (1.44 מיליון נקודות) כולל עיצוב שנפתח הצידה כדי לאפשר תנוחות גמישות ולשפר את שדה הראיה כאשר המצלמה מותקנת על התקני gimbal. תמיכה של מסך מגע מספקת גם שליטה אינטואיטיבית בתפריט עבור הגדרות מצלמה רבות. 

בקרות חיוניות לצילום סולו יעיל

בנוסף לשישה כפתורים שניתן להתאים אישית, ניתן לגשת בקלות וביד אחת לבקרות שנמצאות בשימוש נפוץ, מה שמשאיר לך יד פנויה להפעלת העדשה או לאיזון. ומספר חורי הברגה בגוף ובידית מאפשרים לחבר אביזרים באופן ישיר ובכך הופכים את המצלמה לשימושית יותר. 

תמונה של זרימת האוויר עבור הקירור בגוף המצלמה
הקלטת 4K/60p‏ ללא הפרעות

כדי לאפשר הקלטת 4K/60p‏ ללא הפרעות, ה-FX3 כוללת מערכת חדשנית של פיזור חום. מיקום צלעות הקירור, מבנה זרימת האוויר ומאוורר קירור שקט פועלים כדי למטב את הקירור גם במהלך צילומים ארוכים.

מתאם XLR וקלט דיגיטלי לקבלת שמע איכותי

בנוסף למיקרופון המובנה הנוח של המצלמה, ניתן להשתמש במחברי ה-XLR בגודל מלא שנמצאים בידית כדי לחבר מגוון מיקרופונים מקצועיים באופן חיצוני באמצעות ממשק שמע דיגיטלי דרך Multi Interface (MI) Shoe. ניתן לבחור מבין שלוש תבניות הקלטה, כולל תבנית של 24 סיביות ו-4 ערוצים. ניתן גם לבצע הקלטת שמע דיגיטלי על-ידי חיבור מיקרופון דיגיטלי כגון ECM-B1M, גם כאשר לא משתמשים בידית.

תמונה של מחברי XLR בידית
תמונה של שני חריצי מדיה
שני חריצי מדיה במהירות גבוהה 

כרטיסי CFexpress Type A,שעוצבו בהתאם לדרישות של הדור הבא של צילום סרטים, תומכים בהקלטה בקצב סיביות גבוה. חריצי המצלמה מתאימים לכרטיסי CFexpress Type A וגם לכרטיסי SDXC UHS-I ו-UHS-II רגילים, והעובדה שיש להם שני חריצי מדיה זהים מאפשרת צילום ברצף בשני כרטיסים אחד אחרי השני או צילום גיבוי.

שליטה מרחוק במצלמה והעברת רשת

חיבור רשת דרך Wi-Fi®‎ או חיבור קווי דרך מחבר USB type C, מספקים תמיכה בשליטה מרחוק מטלפונים חכמים או מחשבי לוח, באמצעות NFC One-touch או שיוך ידני. ניתן לשלוט בצילום מרחוק ממחשב בעזרת היישום Imaging Edge Desktop™‎ של Sony, או מהתקן נייד בעזרת Imaging Edge Mobile™‎. וניתן להעביר קבצים של תמונות סטילס וסרטים שצולמו באמצעות FTP במהירות גבוהה. 

תמונה של טלפון נייד שמחובר דרך רשת אלחוטית
תמונה של עריכה עם Imaging Edge במחשב
הצגה מקדימה, צילום והזרמה מרחוק

צילום מרחוק, קווי או אלחוטי, זמין ממחשב או מהתקן נייד שמותקן בו Imaging Edge Mobile ומאפשר זרימות עבודה וצילומים יעילים יותר בסביבות מאתגרות. מצלמת אינטרנט Imaging Edge Webcam™‎ מאפשרת תקשורת וידאו מקוונת באיכות תמונה גבוהה. 

מפרטים ותכונות

מצלמת ה-Cinema Line מדגם FX3 מציעה רגישות גבוהה וביטוי קולנועי Full-Frame בעיצוב קומפקטי במיוחד. היא ניידת מאוד, קל לצלם בה לבד, תפעולה קל והיא אידיאלית ללכידת תמונות קולנועיות יצירתיות בכל תנאי.
  • ביצועי Full-Frame עם רגישות גבוהה וטווח דינמי רחב

  • מנוע עיבוד תמונה BIONZ XR עם ביצועים גבוהים

  • הקלטה באיכות 4K ‏(QFHD) בקצב מסגרות גבוהה של 120fps

  • פיתוחי צבע קולנועי מדעיים עם S-Cinetone™‎

  • ניידות משופרת להפעלה כשאתה לבד

סוג חיישן
חיישן Exmor R CMOS של 35 מ"מ במסגרת מלאה (‎35.6 × 23.8 מ"מ)
פיקסלים
כ-10.2 מגה-פיקסל (ערך אפקטיבי) לסרטים, כ-12.1 מגה-פיקסל (ערך אפקטיבי) לתמונות סטילס, כ-12.9 מגה-פיקסל (סה"כ)
רגישות
[סרט] שווה-ערך ל-ISO 80-102400 (ניתן להגדיר מספרי ISO עד ISO 409600 כטווח ISO מורחב), AUTO ‏(ISO 80-12800, ניתן לבחור גבול תחתון וגבול עליון), [תמונת סטילס] ISO 80-102400 (ניתן להגדיר מספרי ISO מ-ISO 40 עד ISO 409600 כטווח ISO מורחב), AUTO ‏(ISO 80-12800, ניתן לבחור גבול תחתון וגבול עליון)
סוג מדיה
CFexpress Type A / כרטיס SD ‏(x2), הקלטה בו-זמנית, מיון, החלפה אוטומטית של מדיה, העתקה
LCD
מסך TFT‏ (סוג 3.0)‏ של 7.5 ס"מ, כ-1.44M נקודות, זווית פתיחה: כ- 176 מעלות, זווית סיבוב: כ- 270 מעלות
Sony מחויבת לספק מוצרים, שירותים ותוכן שמאפשרים ליהנות מחוויות שימוש איכותיות, אך אנו מחויבים גם להתקדם לקראת יעד של טביעת רגל אקולוגית אפסית במסגרת כל תחומי הפעילות העסקית שלנו. מידע נוסף על Sony והסביבה

ביקורות ופרסים

מה אומרים המשתמשים