בחירה בצליל שמועילה לסביבה

שמע הנדסה עבור הדורות הבאים

מוצרי השמע של Sony מיוצרים כדי לספק צליל יוצא מן הכלל, ותוך מחשבה על הסביבה.
במסגרת יעדי Green Management 2025 שלנו, אנחנו שואפים להפחית את צריכת הפלסטיק הבתולי בכל עיצובי המוצרים והאריזות שלנו.

חומרים ממוחזרים במוצרים

גישה רצינית כלפי צליל והסביבה

מוצרי השמע הביתי של Sony כגון מקרני קול ורמקולים משתמשים בפלסטיק ממוחזר כדי להפחית את כמות הפלסטיק הבתולי שנעשה בה שימוש.
בחירת החומרים משפיעה על איכות הצליל בפרט, ולכן הקדשנו שנים לפיתוח פלסטיק ממוחזר ייחודי שהוא גם בעל מודעות סביבתית וגם מוליך לצורך יצירת מוצרי שמע באיכות גבוהה.

פיתוח פלסטיק ממוחזר

הפלסטיק הממוחזר שלנו מגיע מדיסקים ומבקבוקי קירור מים.
הפלסטיק הממוחזר מוסר מכל סרט או ציפוי, ולאחר מכן משמש כחומר בסיס. מתוך שאיפה להשיג איכות שמע ללא פשרות, בדקנו מגוון רחב של שילובים כדי לקבוע את הפתרון הטוב ביותר שניתן עבור מוצרי שמע.

[1] דיסקים  [2] בקבוקי מים  [3] גריסה  [4] פלסטיק פוליקרבונט ממוחזר  [5]  ערבוב פלסטיק בתולי, תוספים אחרים  [6] כדוריות

איור המציג מקרן קול מעל שני תרשימי עמודות המציג ירידה בשימוש בפלסטיק בתולי ב-45%.
הפחתת השימוש בפלסטיק בתולי במקרני קול

מקרן הקול החדש שלנו משתמש בפלסטיק ממוחזר עבור רכיבים שונים. כתוצאה מכך, הוא משתמש בכ-45% פחות פלסטיק בתולי לעומת הדגם הקודם.

[1] דגם קודם [2] דגם חדש

לעבר עתיד עם פלסטיק ממוחזר רב יותר

אנחנו משתמשים בפלסטיק ממוחזר בחלקים החיצוניים ובחלקים הפנימיים של מגוון מוצרי השמע שלנו. אנחנו מתכננים להמשיך לבצע מחקר ולפתח דרכים חדשות לנצל פלסטיק ממוחזר, כדי לספק מוצרים שמציעים צליל מעולה תוך תמיכה במאמצים הסביבתיים.

תמונות של מוצרי שמע שונים. תמונה עליונה מציגה מקרן קול, תמונה אמצעית מציגה רמקולים ניידים אלחוטיים ותמונה תחתונה מציגה מגבר AV.
בד שעשוי מחומרים ממוחזרים

הבד המשמש ב-HT-AX7, ממוחזר מבקבוקי פלסטיק .
החומר נבחר בקפידה עבור איכות צליל, עיצוב, מרקם וצבע מיטביים.

אריזה בעלת מודעות סביבתית

אנחנו עובדים כדי להפחית את כמות הפלסטיק שנעשה בה שימוש באריזה על ידי שימוש בחומרי נייר ממוחזר כגון עבור ריפוד ותוספים, ובאמצעות ידיות מנייר.

הפחתת פלסטיק בתולי בקרטונים של מקרני קול חדשים

קרטון האריזה עבור מקרן הקול החדש שלנו משתמש ב-65% פחות פלסטיק בתולי לעומת הדגם הקודם. בנוסף, הפחתנו את כמות ההדפסה, מה שגורם לירידה של 65% בכמות הדיו שנעשה בה שימוש. המטרה היא ליצור אריזה שהיא בעלת מודעות סביבתית, עמידה ובעלת עיצוב יפהפה מבלי להתפשר על הפונקציונליות.

[1] דגם קודם [2] דגם חדש

איור המציג קרטון אריזה של מקרן קול ושני תרשימי עמודות המציג ירידה בשימוש בפלסטיק בתולי ב-65%.
תמונה של חומרי אריזה טבעיים משמאל והאריזה של סוני מימין.
החומר המעורב המקורי של Sony

אנחנו ממשיכים להרחיב את השימוש בחומר הנייר הידידותי לסביבה שלנו, החומר המעורב המקורי, באריזה של HT-AX7. החומר המעורב המקורי הוא חומר נייר ידידותי לסביבה שעשוי מבמבוק, סיבים של קני סוכר ונייר ממוחזר אחרי צריכה.

ריאיון עם המפתח

דיוקן של מרואיין, יוקו פוג'יהירה
יוקו פוג'יהירה

Sony Corporation, Home Entertainment & Sound Products Business Group,
חטיבת עיצוב המוצר, מחלקת עיצוב 2

אנו עובדים על השימוש בפלסטיק ממוחזר בשמע ביתי מאז 2010. תוך כדי שיפור הביצועים שלו לרמה המתאימה לזו של פלסטיק טהור, עבדנו על היבטי העיצוב והפכנו את רכיבי הפלסטיק הממוחזרים האלה לניתנים לשימוש במוצרים ממשיים. ב-2016 פיתחנו פלסטיק ממוחזר, המשמש עבור רכיבים פנימיים במוצרים שלנו, אשר לוקח בחשבון גם את איכות הצליל.

 עם זאת, הרחבה נוספת של השימוש בפלסטיק ממוחזר דרשה הרחבה של היקף היישום שלו. החומר שפיתחנו לאחרונה מסיבה זו הוא מעכב בעירה. במהלך הפיתוח, התמדנו ברעיון של הניסיון להתקרב ככל שניתן לאיכות הצליל של החומרים שבהם השתמשנו בעבר. על ידי בחינה של תצורות רבות, יצירת אבות טיפוס חוזרת ונשנית ובדיקת החוזק, הצלחנו ליצור חומר שסיפק את איכות הצליל ואת הדרישות הפיזיות של המוצר.