BRAVIA, בידור עבור העתיד

הביקוש ההולך וגדל למסכי טלוויזיה גדולים אף יותר מגיע עם שימוש גדול יותר במשאבים ובחשמל. המחויבויות של Sony בתחום הקיימות מובילות לשיפורי יעילות בפועל, משלב פיתוח המוצרים ועד לצפייה בטלוויזיה.

בידור פוגש שיקולים סביבתיים

טלוויזיות BRAVIA יאפשרו לך ליהנות מחוויות טלוויזיוניות סוחפות ומעיצובים מרהיבים, לצד חידושים שמיועדים להפחית את ההשפעה הסביבתית על-ידי צמצום צריכת האנרגיה והיקף השימוש בחומרים שאינם מתחדשים. קל לבחור את ההגדרות שלך עם BRAVIA כדי לתרום עוד יותר להפחתת ההשפעה על הסביבה.

שלבי יצירה, העברה ושימוש יעילים יותר

הנדסה מתקדמת עבור הסביבה

כדי להפחית את ההשפעה הסביבתית שלנו, אנחנו עובדים במקביל על כמה מההיבטים של מחזור חיי המוצר, למשל הפחתת השימוש בפלסטיק הבתולי, שיפור יעילות ההובלה ובדיקת צריכת האנרגיה במהלך השימוש.

שימוש

כל הגדרות החיסכון באנרגיה שלך במקום אחד

עם לוח המחוונים של החיסכון הגמיש והניתן לקביעת תצורה, הגדרות חיסכון באנרגיה ניתנות כעת לניהול מרכזי. באפשרותך להתאים אישית בקלות הגדרות חיסכון באנרגיה עבור השימוש שלך בטלוויזיה, תוך הצגת הסביבה והתוכן שאתה צופה בו במקום אחד, ולהציג באופן חזותי את התרומה שלך להפחתת ההשפעה הסביבתית.

[1] הגדרות ברירת מחדל [2] הגדרות חיסכון באנרגיה מופעלות

תמונה של חדר שבו שני אנשים צופים בצג טלוויזיה, הצד השמאלי במצב חשוך והצד הימני במצב מואר.
צפייה וצריכת אנרגיה אופטימליות באמצעות בקרת בהירות אוטומטית

תכונות של חיסכון באנרגיה כוללות כיבוי טלוויזיה במצב סרק, וכן חיסכון אוטומטי באנרגיה תוך שימוש בחיישן תאורה. כדוגמה לתכונות אלה, בעזרת חישת תאורת סביבה המופעלת בלוח המחוונים של החיסכון, בהירות המסך מתכווננת אוטומטית עבור תאורת החדר שלך, תוך מיטוב צריכת החשמל.

[1] סביבה כהה יותר  [2] סביבה בהירה

תמונה של שני תרשימי עמודות. הימנית מראה ירידה של 32%.
חיסכון באנרגיה עם לוח המחוונים של החיסכון

על ידי הפעלת הגדרות של חיסכון באנרגיה דרך לוח המחוונים של החיסכון, באפשרותך להפחית את צריכת האנרגיה בכ-32%.

[1] הגדרות ברירת מחדל [2] הגדרות חיסכון באנרגיה מופעלות

חישת צופים אוטומטית עבור חיסכון נוסף באנרגיה

על ידי חיבור BRAVIA CAM‏ לזיהוי תנועת צופים, ניתן לעמעם את המסך אוטומטית כדי למזער את צריכת החשמל כאשר אין אף אחד לפני הטלוויזיה, תוך הפחתת השימוש בעד כ-32%.

שימוש יעיל בחשמל בהתאם לבהירות של כל מיקום תמונה

עיבוד האותות הייחודי שלנו נועד לספק הן ניגודיות יוצאת מן הכלל והן צריכת אנרגיה מיטבית. על ידי הקצאה מחדש של חשמל מחלקים מעומעמים לחלקים הבהירים של התמונה, באפשרותך ליהנות מתמונות מציאותיות יותר וכן להפחית את השימוש באנרגיה בכ-33%.

[1] כהה  [2] בהירות אופיינית  [3] בהיר

יצירה

יצירת מוצרים תוך שימוש בפחות פלסטיק בתולי

איכות מוצר גבוהה תוך שימוש בחומרים ממוחזרים

בכל אחד מהיבטי העיצוב, החל מפיתוח החומרים ועד לאסתטיקה, הצלחנו להרחיב את השימוש בחומרים ממוחזרים תוך שמירה על האיכות הגבוהה של הגימור. לדוגמה, טלוויזיות OLED שלנו משתמשות ב-SORPLAS™‎, הפלסטיק הממוחזר של Sony, לכיסוי האחורי, החלק בעל השטח הגדול ביותר בטלוויזיה, תוך הפחתת השימוש הכולל בפלסטיק בתולי בשיעור של כ-60%.

תמונה של צג טלוויזיה וערימה של כדוריות פלסטיק.
ממוחזרת וגם נראית טוב

לפעמים קשה יותר להגיע לרמה מסוימת של סגנון כשמשתמשים בחומרי פלסטיק ממוחזרים בחלקים החיצוניים. עם זאת, חומרי הפלסטיק הממוחזרים שלנו מסוג SORPLAS‎ מאפשרים לנו לבחור בזהירות חומרי גלם, לכוונן את ההרכב במהלך הייצור ולהשתמש בתוספים קנייניים, במטרה ליצור את הגימור היפהפה והמבריק במיוחד שהלקוחות מצפים לראות במוצרי BRAVIA.

תמונת תקריב של צג פלסטיק, עם אדם שעוטה כפפות ומחזיק כלי.
עמידות לאורך זמן לצורך שימוש לטווח ארוך

מכשירי חשמל ביתיים, כמו טלוויזיות, מורכבים מפלסטיק שמכיל תוספים לשיפור הכוח ולעיכוב בעירה. תהליך פיתוח החומר של SORPLAS‎ מאפשר לנו לעשות שימוש מינימלי בתוספים, כדי לקבל את אותם מאפייני החומר שקיימים בטלוויזיות רגילות עם פלסטיק כללי. כתוצאה מכך, לטלוויזיה יש משך חיים שימושי ארוך וטביעת רגל סביבתית קטנה יותר.

עבודה לסגירת הלולאה עם יכולת מיחזור חוזרת ונשנית

SORPLAS הוא פלסטיק ממוחזר שעשוי מבקבוקי מים ומדיסקים אופטיים משומשים שנאספו ממפעלים ומשווקים וממעכב בעירה קנייני. אחד מהיתרונות של ה-SORPLAS‎ הוא שאיכות החומר לא נפגעת במידה רבה מדי גם אחרי כמה סבבים של מחזור. לחלקי SORPLAS‎ ממוחזרים יש פוטנציאל להפחית את כמויות הפסולת ולתרום להתקדמות אל היעד של חברה ממחזרת.

תמונה של דיסק משמאל כשהוא מחולק לחלקיקי פסולת גרוסים קטנים יותר מימין.
מאמצי מיחזור שנעשים ב-Sony

דיסקים אופטיים גרוסים מיצרן הדיסקים Sony Music Solutions Inc.‎‏ הם אחד מהרכיבים של SORPLAS, המשמש לכיסוי האחורי.

תמונה של שני תרשימי עמודות. הימנית מראה ירידה של 43%.
מסייע בהפחתת פליטות פחמן דו-חמצני

ניתן להפחית פליטות פחמן דו-חמצני מייצור SORPLAS המשמש עבור הכיסוי האחורי של BRAVIA‏ בכ-57% בהשוואה לייצור פלסטיק בתולי עם מעכב בעירה המשמש באותו יישום.

[1] פלסטיק בתולי עם מעכב בעירה [2] ‏SORPLAS

תמונה של צג עשוי מ-SORPLAS, עם מאפיינים מוטבעים מסוימים.
הכנה למיחזור SORPLAS עתידי

על ידי מחשבה מראש על האיסוף שלו לצורך מיחזור נוסף, חלקים שעשויים מ-SORPLAS מוטבעים כעת כדי שיהיה ניתן להבחין בהם ולשחזר אותם מתוך חומרים אחרים.

ייצור BRAVIA עם השפעה מופחתת על הסביבה

BRAVIA נוצרת במפעלים בעלי מודעות סביבתית. באופן ספציפי, המפעלים שלנו בסין מייצרים מוצרים באמצעות 100% אנרגיה מתחדשת מאז שנת הכספים 2020.

העברה

לקראת לוגיסטיקה אקולוגית יותר

אנחנו סוקרים כל פרט באריזה תוך חשיבה על השיקולים הסביבתיים, וממנפים הדמיות רבות ועשורים של ניסיון בלוגיסטיקה גלובלית.

תמונה המתארת שתי אריזות בקנה מידה גדול, אחת מ-2018 ואחת מ-2023, המציגה ירידה של 48%.
אריזה משופרת עם פחות פלסטיק

באופן מסורתי, יש צורך בחומר אריזה מעל טלוויזיות BRAVIA ומתחתיהן, בנוסף לקצה השמאלי ולקצה הימני. לאחר מספר הדמיות ועשורים של ניסיון גלובלי בלוגיסטיקה, מיטבנו את עיצוב האריזה שלנו כדי להגן על הטלוויזיה עם חומרי אריזה מופחתים.

תמונות של רצועת פלסטיק ורצועת נייר המשמשות באריזה.

בנוסף, רצועות פלסטיק המשמשות לאריזה הוחלפו עם רצועות נייר חזקות. השגנו ירידה של כ-48% בנפח פלסטיק האריזה בסך הכל.

איור של שתי משאיות, המציג אחת שיכולה לשאת יותר יחידות בבת אחת, עם "15%" וחץ הפונה כלפי מטה להצגת הירידה בפליטות הפחמן הדו-חמצני.
צמצום פליטות CO2 באמצעות אריזות קטנות וקלילות יותר

על ידי עיצוב מחדש של האריזה שמגינה על המוצר במהלך המשלוח, צמצמנו את גודל האריזה בכ-15% ואת המשקל הכולל שלה בכ-12%. זה מגדיל את מספר היחידות במשטח אחד, וכתוצאה מכך, פליטות הפחמן הדו-חמצני לכל יחידה כתוצאה מהובלת מוצרים הופחתה בשיעור של כ-15%‏.

פחות דיו, חיסכון במשאבים

פרטי המוצרים שמודפסים על האריזות עברו בדיקה קפדנית לפי הפשטות והאורך שלהם, במטרה לצמצם את צריכת הדיו בשיעור של כ-91% וכתוצאה מכך להפחית את ההשפעה על הסביבה בלי לפגוע בעיצוב ובסגנון של האריזות.

תמונה של שתי קופסאות אריזה, אחת המשתמשת בכמות גדולה של דיו והשנייה משתמשת בכמות מינימלית, מה שמציג ירידה בדיו המשמש באריזה עם "91%-".

ריאיונות עם המפתחים

דיוקן של מרואיין.
יוסוקה אאושימה

מחלקת עיצוב מוצר 2, חטיבת עיצוב מוצר 1,
Home Entertainment Business Group
Home Entertainment & Sound Products Business Group
Sony Corporation

שימוש בטכנולוגיה משופרת להפחתת ההשפעה על הסביבה

הביקוש ההולך וגדל למסכי טלוויזיה גדולים יותר מגיע עם ההשפעה הנוספת על הסביבה, הדורשת מאמצים בהפחתת צריכת החשמל של BRAVIA. המפתח לזה הוא טכנולוגיית ההנעה עבור הצג, הרכיב העיקרי של הטלוויזיה. BRAVIA משיגה ביטוי תמונה באיכות תמונה גבוהה שמגדיל את ביצועי הצג תוך הפחתת צריכת החשמל על ידי שליטה מדויקת בתאורת ה-LED האחורית המבוססת על מידע שונה כגון סצנות וידאו, בהירות סביבה, טמפרטורה והנוכחות והמיקום של אנשים המזוהים על ידי BRAVIA CAM. בנוסף, אנחנו משקיעים גם מאמצים בעיצוב ממשק המשתמש עבור לוח המחוונים של החיסכון, כדי להפוך אותו לאינטואיטיבי וקל יותר עבור משתמשים לצורך שליטה בהגדרות החיסכון באנרגיה שלהם. באמצעות גישות שונות אלה ואחרות, אנחנו נמשיך לתרום להפחתת ההשפעה על הסביבה.

קוניהירו אישי

מחלקת עיצוב 1, חטיבת עיצוב מוצר 2
Home Entertainment Business Group
Home Entertainment & Sound Products Business Group
Sony Corporation

דיוקן של מרואיין.
מאמצים מתמשכים להפחתת פלסטיק בתולי

אנחנו משתמשים באופן פעיל ב-SORPLAS, הפלסטיק הממוחזר הייחודי של Sony, למשך יותר מעשור ומשתמשים בו כעת עבור הכיסויים האחוריים של חלק מדגמי הטלוויזיה שלנו. היו אתגרים שונים כאשר לקחנו בחשבון בתחילה את השימוש בו. עם זאת, באמצעות שיתוף פעולה עם המחלקה האחראית על פיתוח SORPLAS, שיפרנו באופן חוזר ונשנה את המתכון, ביצענו הדמיות ויצרנו אבות טיפוס, ואימצנו בהצלחה את SORPLAS למוצרי הטלוויזיה מבלי להתפשר על הביצועים או על האיכות, ובכך הפחתנו את כמות הפלסטיק הבתולי שנעשה בה שימוש. בנוסף, חשוב להפחית את כמות חומר הריפוד באריזה שמגנה על המוצר. זה יפחית את השימוש הכולל בפלסטיק ובו-זמנית יוביל לגדלי אריזה קטנים וקלים יותר, מה שישפר את יעילות ההובלה ויפחית את פליטות הפחמן הדו-חמצני. תוך ניצול של טכנולוגיית הדמיית העוצמה שלנו והידע לגבי לוגיסטיקה, בדקנו שוב ושוב את המוצר בפועל כדי למצוא את הצורה המיטבית שמפחיתה את השימוש שלנו בחומר ריפוד תוך שמירה על המאפיינים הדרושים להגנה על המוצרים. אנחנו נמשיך למנף את הניסיון והמומחיות שלנו כדי להשיג הפחתה נוספת בהשפעה הסביבתית דרך פעילויות העיצוב שלנו.