ב-BRAVIA, הקיימות נמצאת בכל סצנה

עם ביקוש הולך וגדל למסכי טלוויזיה גדולים יותר, יש גם סיכון לצריכה מוגברת של משאבים ואנרגיה. עם זאת, המחויבויות של Sony בתחום הקיימות מובילות לשיפורי יעילות בפועל, משלב פיתוח המוצרים ועד לצפייה בטלוויזיה.

מפגש בין חוויה סוחפת לשיקולים סביבתיים

טלוויזיות BRAVIA יאפשרו לך ליהנות מחוויות טלוויזיוניות סוחפות ומעיצובים מרהיבים, לצד חידושים שמיועדים להפחית את ההשפעה הסביבתית על-ידי צמצום צריכת האנרגיה והיקף השימוש בחומרים שאינם מתחדשים.

שלבי יצירה, העברה ושימוש יעילים יותר

הנדסה מתקדמת בדגש על קיימות

כדי להפחית את ההשפעה הסביבתית שלנו, אנחנו עובדים במקביל על כמה מההיבטים של מחזור חיי המוצר, למשל הפחתת כמויות הפלסטיק הבתולי, שיפור יעילות ההובלה ובדיקת צריכת החשמל במהלך השימוש.

יצירה

שימוש בפחות פלסטיק בתולי

שילוב של מחזור בהיקף גבוה ואיכות המוצרים

בכל אחד מהיבטי העיצוב, החל מפיתוח החומרים ועד לאסתטיקה, הצלחנו להרחיב את השימוש בחומרים ממוחזרים תוך שמירה על האיכות הגבוהה של הגימור. במיוחד כאשר מדובר בטלוויזיות OLED‏, חומרי הפלסטיק הממוחזרים מסוג SORPLAS™‎ שפיתחה Sony משמשים בכיסוי האחורי, החלק הגדול ביותר בטלוויזיה לפי שטח, תוך הפחתת השימוש הכולל בפלסטיק בתולי בשיעור של כ-60%.

תמונת מוצר במבט צדדי מאחור ביחד עם פיסת SORPLAS
ממוחזרת וגם נראית טוב 

לפעמים קשה יותר להגיע לרמה מסוימת של סגנון כשמשתמשים בחומרי פלסטיק ממוחזרים בחלקים החיצוניים. עם זאת, חומרי הפלסטיק הממוחזרים שלנו מסוג SORPLAS™‎ מאפשרים לנו לבחור בזהירות חומרי גלם, לכוונן את ההרכב במהלך הייצור ולהשתמש בתוספים קנייניים, במטרה ליצור את הגימור היפהפה והמבריק במיוחד שהלקוחות מצפים לראות במוצרי BRAVIA.

תמונה של מבחן סיבולת בשלבי ביצוע.
עמידות לאורך זמן לצורך שימוש לטווח ארוך

מכשירי חשמל ביתיים, כמו טלוויזיות, מורכבים מפלסטיק שמכיל תוספים לשיפור הכוח ולעיכוב בעירה. תהליך פיתוח החומר של SORPLAS™‎ מאפשר לנו לעשות שימוש מינימלי בתוספים, כדי לקבל את אותם המאפיינים שקיימים בטלוויזיות רגילות עם פלסטיק כללי.. כתוצאה מכך, לטלוויזיה יש משך חיים שימושי ארוך וטביעת רגל סביבתית מופחתת.

לקראת לולאה סגורה עם מחזור רב-פעמי

אחד מהיתרונות של ה-SORPLAS™‎ הוא שאיכות החומר לא נפגעת במידה רבה מדי גם אחרי כמה סבבים של מחזור. לחלקי SORPLAS™‎ ממוחזרים יש פוטנציאל להפחית את כמויות הפסולת ולתרום להתקדמות אל היעד של חברה ממחזרת.

ייצור במשקל מופחת

הזרקת אוויר חיצונית

טכניקות עיצוב מדויקות מאפשרות ליצור צגים חזקים ויפים תוך כדי הפחתת המשקל, כך שגם האריזה הופכת לדקה יותר ומובילה להפחתת השימוש בפלסטיק. הזרקת אוויר חיצונית גורמת להידוק חלקי השרף באמצעות אוויר, כדי למנוע עיוותים וגם לצמצם את כמות הפסולת.

[1] גומות הנגרמות כתוצאה מהפרשי לחץ בתהליך העיצוב הרגיל  [2] ללא גומות, עם עיצוב בטכניקת הזרקת אוויר חיצונית  [3] פני השטח החיצוניים 
[4] פני השטח הפנימיים  [5] במקום ליצור מילוי יתר של הפלסטיק, לחץ האוויר מופעל מאחור כדי למנוע הפרשי לחץ.

העברה

לקראת לוגיסטיקה אקולוגית יותר
איור שבו מוצגים משקל מופחת ומבנה אריזה משופר בהשוואה לדגם משנת 2018
אריזה משופרת עם פחות פלסטיק

באופן מסורתי, יש צורך בחומר אריזה מעל טלוויזיות BRAVIA ומתחתיהן, בנוסף לקצה השמאלי ולקצה הימני. אחרי מספר רב של סימולציות ועשורים של ניסיון גלובלי בתחום הלוגיסטיקה, פיתחנו אריזות בעיצוב אופטימלי שמיועדות להגן על הטלוויזיה תוך הפחתת השימוש בחומרי אריזה, כולל הפחתה של כ-35% בנפח הפלסטיק של האריזה.

צמצום פליטות CO2 באמצעות אריזות קטנות וקלילות יותר

על ידי עיצוב מחדש של האריזה שמגינה על המוצר במהלך המשלוח, צמצמנו את גודל האריזה ב-15% ואת המשקל הכולל שלה ב-10%. השיפורים האלה מובילים להגדלת מספר היחידות על משטח אחד בערך פי 1.3. כתוצאה מכך, פליטת ה-CO2 לכל יחידה כתוצאה מהובלת מוצרים הופחתה בשיעור של כ-15%‏.

איור של תהליך עיצוב של הזרקת אוויר חיצונית בהשוואה לתהליך העיצוב הרגיל.
תמונות עם השוואה בין הגרסה הקודמת לגרסה החדשה של אריזות המוצרים
פחות דיו, חיסכון במשאבים

פרטי המוצרים שמודפסים על האריזות עברו בדיקה קפדנית לפי הפשטות והאורך שלהם, במטרה לצמצם את צריכת הדיו בשיעור של כ-90% וכתוצאה מכך להפחית את ההשפעה על הסביבה בלי לפגוע בעיצוב ובסגנון של האריזות.

שימוש

איכות תמונה גבוהה וצריכת אנרגיה נמוכה
תמונה המציגה שבהירות המסך מותאמת לסביבה
צפייה וצריכת אנרגיה אופטימליות באמצעות בקרת בהירות אוטומטית

כאשר חישת תאורת הסביבה מופעלת, בהירות המסך מותאמת לתאורה בחדר וניתן לצמצם את צריכת החשמל.

 [1] סביבה כהה יותר  [2] סביבה בהירה

תמונה המציגה שצריכת החשמל נשלטת בהתאם לבהירות הצג.
חישת צופים אוטומטית

ניתן לחבר את האביזר הבלעדי BRAVIA CAM‏ כדי לזהות תנועות של צופים. אם התכונה הזו מופעלת ואין אף אחד מול הטלוויזיה, המערכת מעמעמת באופן אוטומטי את המסך כדי לצמצם את צריכת החשמל  .

ממשק הטלוויזיה כשמוגדר מצב חיסכון בחשמל
הגדרה נוחה לאיכות תמונה אידיאלית ולחיסכון באנרגיה

הגדרת הטלוויזיה בשלב אחד הופכת את תהליך ההגדרה לנוח ומהנה יותר. אפשר לבחור מצב חיסכון בחשמל, שעוזר להגיע לאיזון הרצוי בין בהירות הצג לניצול החשמל. המצב הזה זמין בצורה פשוטה דרך תפריט ההגדרה הראשוני.

[1] כבוי  [2] גבוה

תמונה להמחשת העובדה שהשליטה בצריכת החשמל מבוססת על בהירות הצג
שימוש יעיל בחשמל בהתאם לבהירות של כל מיקום תמונה

צפה בתמונות נקיות וססגוניות בעזרת עיבוד אותו ייחודי, כדי למטב את כל חלקי התמונה.

[1] כהה  [2] בהירות אופיינית  [3] בהיר

תכנון מחדש של פלסטיק עבור הסביבה

שוסוקה טומונאגה

Product Design Dept 2, ‏TV Business Group
Sony Corporation

תמונת דיוקן של הרמקול המוצג בראיון

החל מ-2010, במחלקת הטלוויזיות שלנו נעשה שימוש פעיל ב-SORPLAS™‎, פלסטיק ממוחזר עם שיעור מחזור גבוה, כדי לעצב מוצרים תוך הקפדה על מודעות לסביבה.

 כאשר טלוויזיות הופכות לגדולות יותר ומספר היחידות שנשלחות עולה, כך גם גדלה ההשפעה על הסביבה. כדי ליצור טלוויזיות גדולות יותר ובאותו הזמן להפחית את ההשפעה על הסביבה, פיתחנו חומרים ביחד עם קבוצות של חברות מאז 2018, תוך שימוש ב-SORPLAS™‎ לא רק עבור חלקים פנימיים, אלא גם לחלק החיצוני, שמורכב מכמות גדולה של פלסטיק.

כדי להשתמש ב-SORPLAS™‎ בחלקים חיצוניים, יש צורך ברמה גבוהה של ידע בעיצוב, אבל לאחר תכנון של כמה גרסאות אבטיפוס וסדרה של שיפורים בתוכניות הייצור, פיתחנו SORPLAS™‎ שיכול לשמש לכיסוי האחורי – החלק עם שטח הפנים הגדול ביותר – והוא ישמש בחלק מדגמי BRAVIA XR משנת 2021 ואילך, תוך הפחתת כמות הפלסטיק הבתולי בחצי בהשוואה לדגמים הקודמים.

 בנוסף ל-SORPLAS™‎, ‏BRAVIA תשיק חומרים ממוחזרים נוספים בכל מתקני הייצור שלה ותמשיך לתרום להפחתת ההשפעה הסביבתית בכל רחבי העולם.