עוזרים להפחית את טביעת הרגל של המפעל שלנו

Sony השיקה ביפן וברחבי העולם, מתוך מחשבה על הסביבה, יוזמות שנוגעות גם לאופן שבו המוצרים שלנו פועלים וגם לדרכים הרבות שבהן הם מיוצרים.

פעולות במפעל שלוקחות בחשבון את הסביבה

Sony ממוקדת בהקטנת טביעת הרגל הסביבתית שלנו, החל מהמקום שבו המוצרים שלנו נולדים. לדוגמה, הייצור של חיישן התמונה CMOS מחייב מיזוג אוויר חזק במיוחד של חדרים נקיים. נקטנו בצעדים על-מנת לוודא שהחדרים חסכוניים באנרגיה תוך שמירה על רמות האיכות של שטח העבודה הנחוצות לייצור אחד מהמוצרים הטכניים מאוד שלנו.

חיישני תמונה CMOS חדשים שיוצרו בחדרים נקיים חסכוניים באנרגיה
חיישני תמונה CMOS חדשים שיוצרו בחדרים נקיים חסכוניים באנרגיה

הפעלת חדרים נקיים לייצור בהליך מדויק חסכוניים באנרגיה

חיישני תמונה CMOS הם העיניים האלקטרוניות של טלפונים חכמים ומצלמות דיגיטליות. כל התקן Xperia™‎ ואינספור התקנים נוספים, החל ממצלמות ועד מכוניות, כוללים אחד. לא ניתן לייצר את המוליכים למחצה החדשים ביותר, כגון חיישני תמונה CMOS, ללא חדר נקי, וצריך הרבה אנרגיה כדי לשמור על רמות הטמפרטורה, הלחות והניקיון הדרושים.

כולם תורמים לסביבה

העצמת עובדים במפעל למצוא פתרונות סביבתיים חדשניים במקום העבודה

על-מנת לשמור על רמת התנאים בחדר הנקי הדרושה לעיבוד העדין של מוליכים למחצה, זה הכרחי למנף את הידע והניסיון של בעלי עניין פנימיים. הם המפתח למאמצי שיפור שיכולים להקטין את ההשפעות על הסביבה תוך שמירה על הסטנדרטים של החדר הנקי הדרושים לאיכות מוצר גבוהה ולתפוקת ייצור גבוהה.

כולם תורמים לסביבה

מקרה 1: מפעל Nagasaki

שימוש יעיל יותר בחום שנפלט
לעשות יותר עם האנרגיה שכבר יש לנו

מיחזור חום עודף כדי להפחית את צריכת האנרגיה הכוללת

התמקדנו במערכת מיזוג האוויר ב-Nagasaki Technology Center לצמצום השימוש באנרגיה. בייצור מוליכים למחצה, חשוב לשמור על טווח מסוים של טמפרטורה ולחות בחדר הנקי. כדי לעשות זאת, טמפרטורת האוויר שנכנס מבחוץ מכווננת על-ידי קירור או חימום. 

בעבר, האנרגיה עבור חימום הקיטור במפעל הזה הגיעה משריפת דלקים מאובנים. על-ידי החלפת השיטה הזו בחום שנפלט מהציוד שמופעל במפעל, הגדלנו את החיסכון באנרגיה שלנו בערך פי 2.1.

[1] זרימת אוויר ממפעל למיזוג אוויר  [2] ציוד קירור  [3] דוד חימום  [4] מפעל לייצור מוליכים למחצה

לפני

במערכת הקודמת, דוד חימום סיפק אוויר שעורבב עם אוויר קר לצורך בקרת טמפרטורה מדויקת עבור האוויר בחדר הנקי. בשביל לשמור על העקביות של הטמפרטורה בחדר, היה צורך לצנן את המכונות באמצעות אוויר קר שנפלט אל מחוץ לחדר הנקי בצורת חום. אנרגיית החום ששוחררה על-ידי הפעלת המכונות לא נוצלה באופן פרודוקטיבי.

אחרי

במערכת החדשה, החום שנפלט מהמכונות בחדר הנקי החליף את הקיטור שהופק מהדוד לצורך בקרת הטמפרטורה בחדר הנקי. על-ידי סגירת מעגל האנרגיה, בוצע בהצלחה מיחזור של החום שנפלט לביצוע עבודה פרודוקטיבית בתוך המפעל והקטנת הצריכה של דלק מאובנים והפליטות של פחמן דו-חמצני.

סיוע בחיסכון באנרגיה ובהקטנת פליטות של פחמן דו-חמצני

[1] לשנה

סיוע בחיסכון באנרגיה ובהקטנת פליטות של פחמן דו-חמצני

המערכת החדשה סיפקה שני יתרונות מרכזיים: הגדלת החיסכון הכללי באנרגיה על-ידי שימוש מחדש בחום שנפלט, וסיוע להקטנת פליטות הפחמן הדו-חמצני שלנו על-ידי הקטנת הצריכה של דלק מאובנים. המערכת החדשה הקטינה פליטות של פחמן דו-חמצני בכ-52% בהשוואה לתצורה הקודמת, מכ-9,300 טון לכ-4,400 טון.

הצעדים שנקטנו כדי לחסוך באנרגיה לא יכלו להשפיע על הייצור

Shinnosuke Baba

Sony Semiconductor Manufacturing Corporation
חטיבת המתקנים

Shinnosuke Baba

Nagasaki Technology Center מייצר בעיקר חיישני תמונה CMOS מוליכים למחצה עבור מצלמות שנמצאות בתוך טלפונים חכמים. על-מנת לספק מוצרים באיכות גבוהה ללקוחות ברחבי העולם, חטיבת המתקנים עובדת מסביב לשעון כדי להבטיח אנרגיה יציבה לכל תשתית הייצור ושימוש יעיל באנרגיה הזו.

אתגרנו את עצמו עם השאלה, "בכמה מהחום שנפלט במפעל נוכל להשתמש שוב?" המערכת החדשה לוכדת כמות משמעותית של חום שנפלט מציוד הייצור וממתקני השירות שלנו ומשתמשת בו מחדש. אנחנו משתמשים בניסיון העבר ובניתוח נתונים כדי לתכנן בקרת איזון חום משופרת שתאפשר ליישם צעדים לחיסכון באנרגיה מבלי להשפיע על הייצור. אנחנו רוצים שאנשים יוכלו לומר שמה שאנחנו עושים הוא "נהדר באופן שקט!"

מקרה 2: SDT Thailand

הקטנה יצירתית של הביקוש למיזוג אוויר
מיזוג אוויר חכם וממוקד יותר

Sony Device Technology (Thailand) Co., Ltd. (SDT) מטפל בהרכבה ובמשלוח של מוליכים למחצה. על-ידי מיפוי מחדש של זרימות האוויר בעזרת "מיזוג אוויר חלקי" והעלאת הטמפרטורות של המים שנמצאים בקירור, הם הצליחו להפעיל חדרים נקיים עם הרבה פחות אנרגיה.

[1] מפעל מיזוג אוויר  [2] אוויר קר  [3] אוויר חם  [4] מפעל ייצור

לפני

מאווררים רבי-עוצמה פיזרו אוויר קר מהתקרה כדי לצנן את כל החדר ואת המכונות, כאשר החום שנפלט נשאב דרך פתחים ברצפה.

אחרי

המערכת משתמשת בהסעה טבעית - אוויר קר נכנס לקומת הקרקע, שבה נמצאות המכונות שפולטות את החום. לאחר מכן אוויר חם עולה באופן טבעי לתקרה כדי להיות ממוחזר, ונושא עמו חלקיקי אבק הרחק ממשטחי העבודה.

טוב לחיסכון באנרגיה, ול-Sony

ממטב זרימות אוויר לשיפור היעילות

המערכת החדשה הקטינה את פליטות הפחמן הדו-חמצני בכ-67% בהשוואה למערכת הקודמת, מכ-4,000 טון לכ-1,300 טון. יחידות HVAC שהוכנסו לשימוש לאחרונה שולטות בזרימת האוויר באופן יעיל יותר על-ידי כיוון האוויר אל מכונות הייצור. אסטרטגיות זרימת האוויר החדשות גם מזיזות אבק לא רצוי אל התקרה והרחק מאזורי הייצור.

טוב לחיסכון באנרגיה, ול-Sony

[1] לשנה

הירוטושי קיקוצ'י
הדמיית איזון ביצועים אידיאלי של אנרגיה

הירוטושי קיקוצ'י

Sony Technology (Thailand) Co.,Ltd
CWS-Asia Pacific OFFICE

ניהול אנרגיה במפעל הוא חיפוש מתמיד אחר דרכים לשמירה על איכות הייצור, תוך שימוש בפחות אנרגיה והשפעה פחותה על הסביבה. המאמצים שלנו ליישום מערכת מיזוג אוויר שמבוססת על הזרמת אוויר טבעי דרשה סבבים חוזרים ונשנים של הדמיות וניתוחי נתונים. מכיוון שהמערכת הזו שונה מאוד ממערכות מיזוג אוויר רגילות, היינו זקוקים גם לתמיכה של הגברים והנשים שעובדים במחלקת הייצור על-מנת לוודא שאין השפעות שליליות על סביבת העבודה שלהם.

המערכת הזו גם מותקנת במפעל ההרכבה של Xperia™‎ ב-Thailand (Sony Technology (Thailand) Co., Ltd). מפעלים נוספים באסיה צפויים לחדש את ציוד השירות שלהם בעתיד הקרוב, ואנחנו מקווים לקדם את אמצעי החיסכון באנרגיה שלנו במקביל לחידוש הזה. אנחנו מקווים להשיג חיסכון אפילו גדול יותר באנרגיה ולהמשיך להגדיל את היצע המוצרים של Sony ברחבי העולם שמיוצרים במפעלים שלוקחים בחשבון את הסביבה.

מוצרים קשורים

מכשירים ניידים, מחשבי לוח והתקנים חכמים
אביזרים ניידים והתקנים חכמים

לקבלת מידע נוסף על הטכנולוגיה של Sony

מקרנים עבור הדור הבא
מקרנים עבור הדור הבא
דרכים חדשניות לחבר את כולם לאספקת חשמל
דרכים חדשניות לחבר את כולם לאספקת חשמל
מלא ברעיונות מבריקים
מלא ברעיונות מבריקים