עיצוב המוצר של Sony, המבוסס על SORPLAS™‎

דאגה לאיכות הסביבה בתהליך עיצוב המוצר חשובה מאוד ל-Sony. פיתחנו את SORPLAS כדי לשלב חומרים ממוחזרים רבים יותר וכדי לספק ביצועים גבוהים, אשר תואמים הן לעיצוב המוצר שלנו והן למוניטין האיכותי שלנו.

SORPLAS מספק איכות גבוהה תוך התחשבות באיכות הסביבה

שני היעדים שלנו הם לספק מוצרים יוצאי דופן ולצמצם את ההשפעה שלהם על הסביבה, יעדים העומדים בקנה אחד עם המטרות הסביבתיות שלנו 'Road to Zero'‏. פיתחנו פלסטיק ממוחזר מעכב בעירה בשם SORPLAS כדי להשיג את המטרות האלו.

מה זה SORPLAS?

שימוש יעיל יותר במשאבים עם SORPLAS

SORPLAS עשוי מבקבוקי מים ומדיסקים אופטיים משומשים שנאספו ממפעלים ומשווקים וממעכב בעירה קנייני. הוא משמש במגוון מוצרים של Sony ובמוצרים חיצוניים. SORPLAS לא יישחק יותר מדי אפילו לאחר כמה סבבי מיחזור, כך שבעתיד אנחנו מצפים ש-SORPLAS ישוחזר וייעשה בו שימוש חוזר במוצרים חדשים.

[1] גריסה  [2] עיצוב בתבנית  [3] מוצרים  [4] איסוף ממפעלים/משווקים

מיחזור דיסקים אופטיים מחברה בת של Sony

דיסקים אופטיים גרוסים מיצרן הדיסקים Sony Music Solutions Inc הם אחד מהרכיבים של SORPLAS, החומר המשמש לכיסוי האחורי של טלוויזיות BRAVIA™‎ של Sony.

התכונות של SORPLAS

הפלסטיק הממוחזר של Sony,‏ SORPLAS, הוא בטוח ואמין והביצועים שלו במוצרים תואמים לאלה של פלסטיק טהור.

עד 99% חומר ממוחזר

פלסטיק ממוחזר שנעשה בו שימוש במוצרי אלקטרוניקה כולל בדרך כלל בסביבות 30% חומר ממוחזר בלבד. מעכב הבעירה המהפכני שלנו, שמבוסס על גופרית, מאפשר לנו לייצר באופן עקבי פלסטיק בעל ביצועים מתקדמים, אפילו כשאנחנו משתמשים בעד 99% חומר ממוחזר.

[1] SORPLAS
[ 2 ] 99% חומר ממוחזר  [ 3 ] מעכבי בעירה, 1% תוספים נוספים

[4] פלסטיק פוליקרבונט אופייני עם מעכב בעירה
[5] 30 % תוכן ממוחזר [6] 55% פלסטיק טהור מבוסס-נפט [7] 15% מעכבי בעירה, תוספים נוספים

מסייע בהפחתת פליטות פחמן דו-חמצני

ניתן להפחית פליטות פחמן דו-חמצני מייצור של SORPLAS‏ בשיעור של כ-72% בהשוואה לייצור של פלסטיק טהור עם מעכב בעירה המשמש לאותם יישומים.

[ 1 ] פלסטיק טהור עם מעכב בעירה [ 2 ] SORPLAS עם95% תוכן ממחוזר

טמפרטורה ועמידות בפני לחות

כדי לאפשר שימוש במוצרים למשך זמן רב בתנאי מזג אוויר שונים, Sony מפתחת חומרי פלסטיק ממוחזרים שעמידים בפני שחיקה. הנוסחה הקניינית שלנו מכילה כמות קטנה מאוד של חומר מעכב בעירה, ולכן SORPLAS מציע חוזק ועמידות גבוהה בפני טמפרטורות ולחות.

[1] שמירה על משקל מולקולרי ראשוני מתחת ל-85℃, 80%RH [2] הזמן שחלף (שבועות) [3] SORPLAS [4] מחשבים ממוחזרים מחומר מעכב בעירה [5] מחשבים מפלסטיק טהור מעכב בעירה

עמידות שמאריכה את חיי המוצרים

הכמות המופחתת של חומר מעכב בעירה מאפשרת ל-SORPLAS לספק עמידות שווה לחומרי פלסטיק כלליים המסוגלים לעכב בעירה ואף גבוהה יותר. הוא גם חזק מאוד והוא משמש למשל לייצור חלקים למזוודות ומארזי מחשב הדורשים עוצמה רבה.

במוצרים שלנו

הביצועים שלו טובים כמו של פלסטיק טהור

ממגוון המוצרים שמוסיפים קצת צבע לחיים, עמידות ואסתטיקה חשובות גם הן. SORPLAS לא רק מספק עמידות גבוהה, אלא גם שומר על מראה המשטח החיצוני ועל האיכות לאורך תקופות שימוש ארוכות.

SORPLAS ב-BRAVIA – עמידות ויופי

SORPLAS מאפשר למחזר אחוז תוכן גבוה והוא מעניק עמידות גבוהה בעקבות החומר מעכב הבעירה המצוי בו. הוא גם מציע גימור חיצוני יפהפה שאינו דוהה לטלוויזיות BRAVIA‏.

חומר ממוחזר שנראה טוב ומחזיק מעמד

פיתחנו שרף מסוג מיוחד שמתאים לכיסוי אחורי לטלוויזיות שמציע עוצמה ועיצוב מצוינים, ושמתמודד היטב עם האתגר של פלסטיק ממוחזר. עשינו זאת גם תוך שימוש בשיעור המוביל בתעשייה של כמות החומר הממוחזר.

הפחתה משמעותית של השימוש בפלסטיק טהור

הודות לגימור האיכותי של SORPLAS, הוא מתאים לייצור של משטחים חיצוניים, מה שמעלה את היקף השימוש בו בצורה משמעותית ומפחית את השימוש בפלסטיק טהור במכשירי BRAVIA בשיעור של עד 60%.

SORPLAS ב-Xperia™‎ – עמידות ועוצמה

השימוש בטלפונים חכמים נעשה בתנאי מזג אוויר שונים, ולכן הם צריכים להיות חזקים ועמידים.

חלקים פנימיים דורשים מבנה עמיד וצורות מורכבות

תעדוף של חוזק ועמידות גבוהים, אפילו בהשוואה לפלסטיק טהור, הוא זה שאפשר להשתמש ב-SORPLAS בייצור של חלקים פנימיים חשובים.

הפחתה מוצלחת של היקף השימוש בפלסטיק טהור

השימוש ב-SORPLAS בהתקני Xperia אפשר לנו להפחית את השימוש בפלסטיק טהור עבור חלקי פנים בשיעור של 27%.

SORPLAS במצלמות – עוצמה

הפלסטיק הממוחזר הקנייני שלנו SORPLAS משמש עבור חלקי החוץ והפנים של כמה מצלמות לבלוג וידאו ומצלמות דיגיטליות, מבלי לפגוע באיכות או בפונקציונליות שלהן.

ריאיון עם המפתח

עיצוב התומך באיכות הסביבה עם חומרים ממוחזרים

Yasunobu Kawasaki

חטיבת עיצוב המוצר 2,
TV Business Group, Home Entertainment & Sound Products Business Group,
Sony Corporation

כבר זמן רב שאנחנו מעצבים טלוויזיות באופן שמפחית את ההשפעה על הסביבה בעזרת SORPLAS, אשר מכיל אחוז גבוה של חומר ממוחזר. כדי להגדיל את כמות ה-SORPLAS שבשימוש, החל משנת 2021 התחלנו להשתמש ב-SORPLAS עבור כיסויים אחוריים של דגמים מסוימים. התחלנו בפיתוח החומר עם Sony Semiconductor Solutions Corporation בשנת 2018, אך פיתוח זה דורש רמה גבוהה של ידע בעיצוב כדי להשתמש בחומר עבור חלקי חוץ גדולים כמו כיסויים אחוריים לטלוויזיות. לאחר יצירה חוזרת ונשנית של כמה דגמי אבטיפוס ושיפורים לנוסחה, פיתחנו סוג שמתאים לכיסויים אחוריים. נוסחה זו אפשרה לנו לתרום להפחתת השימוש בפלסטיק טהור. באמצעות עיצוב מוצרי BRAVIA, נמשיך לתרום להפחתה נוספת של חומרים המשפיעים על הסביבה בעתיד.

המסע אל SORPLAS

Yasuhito Inagaki

משרדי SORPLAS,
החטיבה העסקית לפתרונות מערכת,
Sony Semiconductor Solutions Corporation

החומר SORPLAS נוצר על סמך מחקר שבוצע לפני כ-20 שנה, שהתבסס על השאיפה שלנו להמיר פסולת מפלסטיק מאתרים עסקיים למשאב בעל ערך מוסף גבוה. ראשית, היינו צריכים ליצור מעכב בעירה קנייני פרקטי, שמאפשר עיכוב בעירה גבוה בשרף פוליקרבונט בכמויות קטנות מאוד. SORPLAS עשוי משילוב של החומר מעכב הבעירה הזה ותוספים שונים עם חומרים ממוחזרים כמו בקבוקי מים ודיסקים אופטיים משומשים ממפעלים ומשווקים, כדי ליצור פלסטיק ממוחזר מעכב בעירה עם ברק יפהפה וכושר עמידות גבוה, תוך שימוש ב-99% מהתוכן הממוחזר. SORPLAS, שיש לו מגוון רחב של תכונות שרף, נכנס כבר לשימוש מעשי, אבל אנחנו מתכננים להמשיך את הפיתוח כדי להרחיב את אפשרויות היישום שלו, מה שיאפשר לנו להמשיך לתרום לאיכות הסביבה.

סרטון: "מה אתם עושים למען כדור הארץ?"
מידע נוסף על SORPLAS™‎