הובלת הפיתוח של פלסטיק ממוחזר

הקטנו ב-Sony את השימוש שלנו במשאבים מתכלים על-ידי פיתוח SORPLAS™‎, פלסטיק ממוחזר שמספק גם קיימות וגם ביצועים גבוהים, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור המוצרים החדשים שלנו.

עד 99% תוכן ממוחזר

פלסטיק ממוחזר שנעשה בו שימוש באלקטרוניקה כולל בדרך כלל בסביבות 30% חומר ממוחזר בלבד. מעכב הבעירה המהפכני של Sony, שמבוסס על גופרית, מאפשר לנו להשתמש בעד 99% חומר ממוחזר בפלסטיק שלנו.

עד 99% תוכן ממוחזר

מעכב בעירה ופתיתי SORPLAS™‎

SORPLAS™‎
SORPLAS™‎

[ 1 ] חומר ממוחזר 99%  [ 2 ] מעכבי בעירה, תוספים נוספים 1%

פלסטיק פוליקרבונט ממוחזר אופייני
פלסטיק פוליקרבונט ממוחזר אופייני

[ 1 ] פלסטיק בתולי מבוסס נפט 55%  [ 2 ] תוכן ממוחזר 30%  [ 3 ] מעכבי בעירה, תוספים נוספים 15%

מסייע בהפחתת פליטות ייצור
מסייע בהפחתת פליטות ייצור

השימוש ב-SORPLAS™‎ בטלוויזיית ה-LCD מדגם BRAVIA™ KDL-40EX52H סייע להפחית פליטות של פחמן דו-חמצני בכמעט 80% במהלך הייצור בהשוואה לשרף בתולי.

[ 1 ] שרף בתולי  [ 2 ] SORPLAS™‎

הענקת חיים חדשים למוצרי הפלסטיק הישנים שלך

שילוב של פסולת של דיסקים אופטיים ושאריות של סרטים ממפעלים של Sony וממפעלים אחרים, וכן חומרים שכבר נצרכו, כגון בקבוקי מים מפלסטיק, מאפשר ל-SORPLAS™‎ לתמוך עוד יותר במיחזור.

הענקת חיים חדשים למוצרי הפלסטיק הישנים שלך
שלבים לצמצום טביעת הרגל ומקסום הביצועים

היתרונות שנובעים מהשימוש המינימלי במעכבי בעירה ב-SORPLAS™‎ אינם מוגבלים רק לרמות פורצות הדרך של תוכן של חומר ממוחזר שניתן לכלול. מעכבי בעירה רגילים מחלישים לעתים קרובות את המאפיינים המקוריים של הפלסטיק, כך ששימוש מופחת בהם מאפשר למחזר את SORPLAS™‎ מספר פעמים עם ירידה קטנה בביצועים. בנוסף, כפלסטיק באיכות גבוהה, יש לו את רמת העמידות הגבוהה ביותר בקרב סוגי פלסטיק פוליקרבונט מעכבי בעירה. יתרה מכך, יש לו גימור יפהפה ואין צורך בציפויים נוספים כדי להוסיף צבע או ברק.

[ 1 ] ריסוק ומיחזור מחדש (Re-pelletize)  [ 2 ] עיצוב  [ 3 ] מוצרים  [ 4 ] פירוק  [ 5 ] איסוף מהשוק

יכולת מיחזור מעולה

SORPLAS™‎ נוצר על-ידי שילוב בין פלסטיק ממוחזר ופסולת פלסטיק, למשל מדיסקים אופטיים ובקבוקי מים, ובין מעכב בעירה שפותח על-ידי Sony. ניתן להשתמש בחומר החדש בייצור של מוצרים רבים של Sony הודות לחוזק, לעמידות בפני שמן ולאיכות הגימור ש-SORPLAS™‎ מספק.
SORPLAS™‎ נוצר בחלקו מחומרים שנלקחו ממפעלים של Sony וממפעלים אחרים וכן ממוצרים שכבר נצרכו.  למרות ש-SORPLAS™‎ עשוי בחלקו מפלסטיק ממוחזר, ניתן לרסק ולמחזר אותו שוב לשימוש חוזר במוצרים חדשים לגמרי.

קל, חזק ועמיד בפני שריפה
קל, חזק ועמיד בפני שריפה

על-ידי שימוש בשילוב של חוזק מבני מצוין ועיכוב בעירה שמציע SORPLAS™‎, חלקים שונים יוצרו עבור סדרת BRAVIA A80J/X95J/X90J/X85J/X80J. מהכיסוי האחורי לרכיבים הפנימיים, כולם מבטאים את האיכויות של SORPLAS™‎ של חוזק ועיצוב מתוחכם. 

חזק, עמיד בפני שמן ורב-תכליתי

מצלמות ומצלמות וידאו שמוחזקות ביד צריכות להיות חזקות ועמידות לשמן. SORPLAS™‎ ענה על הצרכים האלה לראשונה ב-2012, והוא עדיין נמצא בשימוש בחלק מהמצלמות של Sony, כולל HX99 ו-HX400V.

חזק, עמיד בפני שמן ורב-תכליתי
עמיד, נראה טוב, ומוכן לחיים שלך
עמיד, נראה טוב, ומוכן לחיים שלך

ככל שאנחנו זקוקים ליותר התקנים בחיים, עליהם להיות עמידים יותר ולהיראות טוב יותר. SORPLAS™‎ הוא לא רק חזק, אלא מספק היצמדות לצבע ששומרת על המראה הנהדר של ההתקנים.

מפסולת פלסטיק למשאב חשוב

Yasuhito Inagaki

מהנדס כימיקלים בכיר,
SORPLAS™ Business Office

מפסולת פלסטיק למשאב חשוב

פיתוח לטווח ארוך היה חיוני לפלסטיק הממוחזר החדש

הפיתוח של SORPLAS™‎ התחיל לפני יותר מעשור, ובזמנו המחקר שלנו התמקד בעיקר בדרכים לשימוש חוזר משביח (upcycle) של פסולת פלסטיק מהמפעלים של Sony באופן יעיל יותר. היישומים המבטיחים שחקרנו כללו מטהרים תעשייתיים של מי שפכים וחומרים סופחי מים עבור חיתולים חד-פעמיים, ובמהלך המחקר שלנו פיתחנו מעכב בעירה מבוסס גופרית שהפך את פלסטיק הפוליקרבונט לעמיד מאוד לאש. המיזוג של מעכב הבעירה הזה עם פלסטיק הפוליקרבונט שמקורו בדיסקים אופטיים וביריעות אופטיות שהושלכו ממפעלים של קבוצת Sony התבררו כמפתח לפיתוח של SORPLAS™‎. SORPLAS™ הוא פלסטיק ממוחזר שמיוצר במסגרת המאמצים שלנו להפוך פסולת ייצור למשאב בעל ערך.

דף נוסף על הטכנולוגיה של Sony

דף נוסף על הטכנולוגיה של Sony

מיחזור וחוויית האזנה משופרת.

נשמח לענות על כל שאלה בנוגע ל-SORPLAS™‎. (קישור לאתר האינטרנט של Sony Semiconductor Solutions Corporation (אנגלית)).