דרכים חדשניות לחבר את כולם לאספקת חשמל

Sony Computer Science Laboratories, Inc. (Sony CSL) שואפת למצוא דרכים חדשניות נוספות לספק חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת, כדי להועיל לקהילות בכל רחבי העולם.

מהן מערכות Open Energy System?

כאשר הביקוש לאנרגיה מתחדשת הולך וגדל, מערכות Open Energy System לא רגילות מנהלות את החשמל בקהילות המבוססות על הביקוש של בתים יחידים ומתקנים, וכן קצבי הייצור התנודתיים שמקורם במקורות אנרגיה מתחדשת.

מערכות חשמל רגילות
מערכות חשמל רגילות
מערכות Open Energy System
מערכות Open Energy System

אנרגיה מנוהלת על-ידי הקהילה

באופן מסורתי, חשמל מיוצר באופן מרכזי, ולאחר מכן מופץ דרך קווי מסירה שעוברים על פני מרחקים ארוכים, כדי להגיע בסופו של דבר לבתים ולעסקים. מערכות Open Energy System מורכבות מרשת הפצת חשמל ואחסון סוללות מבוזרת עבור מקורות ליצירת חשמל מתחדש. האנרגיה משותפת לאחר מכן עם משתמשים מקומיים ברשת.

שיתוף יעיל של אנרגיה מתחדשת בקרב משתמשים
שיתוף יעיל של אנרגיה מתחדשת בקרב משתמשים

אנרגיה מתחדשת בייצור מקומי, לצריכה ביתית ולצריכת עסקים, ניתנת למימוש עם הפצת אנרגיה מעמית לעמית ישירה ויעילה. מערכת Open Energy System המבוססת על זרם ישיר (DC) (DCOES) משתמשת במתח DC, אשר יוצרים לוחות סולריים, מאגר סוללות ומנגנון ההפצה מעמית לעמית בקרב משתמשים.

הפיכת מערכות חשמל לעצמאיות ומהימנות יותר

מערכת Open Energy System מקדמת את יכולת הקיום של יצירת אנרגיה מתחדשת דרך החלפת חשמל אוטונומית. משום ש-OES פועלת באופן עצמאי מרשת החשמל הרגילה, היא חשובה במיוחד במקומות שבהם אין רשתות אמינות להפצת חשמל, או במקומות שבהם הפסקות חשמל מתרחשות בתדירות גבוהה.

הפיכת מערכות חשמל לעצמאיות ומהימנות יותר
הטמעת מערכת Open Energy System מבוססת-DC

באוניברסיטה לתואר שני של המכון למדעים וטכנולוגיה של אוקינאווה (OIST), הבתים בפקולטה מצוידים במערכת Open Energy System המבוססת על זרם ישיר (DCOES). Sony CSL מיישמת החלפת חשמל אוטונומית מאז דצמבר 2014.

יושיקי טוקודה
אספקת חשמל לאוכלוסיית העולם

יושיקי טוקודה

Sony CSL

מחלקת מחקר ופיתוח עובדת על יצירת מערכות חשמל בנות קיימא חדשות, המוכרות כמערכות Open Energy System (OES), והיא התחילה ב-2010 עם פרוייקט לספק צפייה ציבורית במשחקי הכדורגל של גביע העולם לאנשים החיים ללא חשמל. על-ידי שימוש בחשמל שמקורו סולרי, יותר מ-10 קהילות שלא מחוברות לרשת באזור הצפוני של רפובליקת גאנה יכלו לצפות במשחקים מגביע העולם של פיפ"א לשנת 2010 שנערכו בדרום אפריקה.
אנחנו ממשיכים בפיתוח, כרגע באוקינאווה, של טכנולוגיה אוטונומית להחלפת חשמל מבוססת-DC, המאפשרת שימוש והפצה של חשמל הנוצר ממקורות מתחדשים מקומיים, ביעילות באזורים ללא תחנות חשמל בקנה מידה גדול או אפילו רשתות להפצת חשמל.
“אספקת חשמל לאוכלוסיית העולם דרך מערכות חשמל בנות קיימא המשתמשות באנרגיה מתחדשת" היא חלק אחד מהעתיד ש-Sony CSL מקווה להגשים.

Sony Computer Science Laboratories, Inc.‎

כאשר טובת הכלל עומדת לנגד עינינו, אנחנו מנסים להשתמש ביתרונות המחקר שלנו כדי לתמוך בשינוי חיובי בחיי אוכלוסיית העולם. ב-Sony CSL, אנחנו מושפעים מהרצון לפתח טכנולוגיה ועסקים שטומנים בחובם הבטחה גדולה למען עתיד טוב יותר לכולם”.

Sony CSL

קבל מידע נוסף על טכנולוגיית Sony